Robot przemysłowy jest obecnie symbolem świadomego wchodzenia firmy w epokę innowacji technicznych, których celami są optymalizacja kosztów i poprawa standardów produkcji. Stanowiska zrobotyzowane pojawiają się w coraz większej liczbie zakładów, wyręczając pracowników w wykonywaniu żmudnych, powtarzalnych czynności. Niesie to ze sobą wiele korzyści nie tylko dla przedsiębiorcy, ale również dla konsumenta. Jedną z nich jest spadek cen produktów przy zachowaniu ich wysokiej jakości.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, firma Centrum Projekt od kilku lat rozwija nowy rodzaj działalności z dziedziny automatyzacji przemysłu, który jest dopełnieniem dotychczasowych działań. W jej zakresie znajdują się projektowanie i budowa stanowisk zrobotyzowanych. Roboty przemysłowe są zwykle jednym z elementów składowych stanowiska bądź ciągu technologicznego. W związku z powyższym ich aplikacja wymaga nie tylko wiedzy z dziedziny robotyki, lecz także związanej z wieloma zagadnieniami z dziedziny mechatroniki, mechaniki i automatyki.

Projektowanie i budowa stanowisk dla robotów

Zanim zaprojektujemy stanowisko zrobotyzowane, w którym będzie pracować robot przemysłowy, dokonujemy wizji lokalnej. W jej wyniku zdobywamy wiedzę o wymaganiach technicznych, indywidualnych potrzebach Klienta oraz szczegółach technologicznych. Często wraz z Inwestorem dokonujemy analizy ekonomicznej efektów wdrożenia nowej technologii, korzystając z własnego doświadczenia i specjalnego oprogramowania.

Robot paletyzujący czy inny robot przemysłowy w znacznym stopniu zmieniają warunki realizacji zdania na określonym odcinku procesu produkcji. Nowoczesne systemy wizyjne gwarantują wysoką precyzję ich pracy. Maszyna może nie tylko usprawnić proces pakowania, ale też przeprowadzać precyzyjną kontrolę jakości, obsługiwać inne maszyny, sterować dozowaniem kleju czy wykonywać proste czynności montażowe. Odpowiednio zaprojektowane stanowiska zrobotyzowane gwarantują Użytkownikowi pewność ulokowania środków w rozwiązania z „najwyższej półki”. W praktyce pozwala to ograniczyć czas niezbędny na wykonanie zadania i osiągnięcie najwyższych, stabilnych parametrów technicznych.

W zakresie naszej działalności mieści się wykonawstwo zaawansowanych technologicznie stanowisk zrobotyzowanych, takich jak maszyny do zbijania palet drewnianych czy maszyny do automatycznego układania na paletach. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółowych informacji.

relizacje